Publikacje

Zastosowania miedzi. Roboty blacharskie w obrębie dachu

Informacje o technikach wykonywania pokryć dachowych w dekarstwie.

Pobierz dokument

Zasady ustalania mocy zapotrzebowanej instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych według prenormy P SEP-E-0002.

W niniejszej publikacji omówiono zaproponowane w prenormie P SEP-E-0002 rozwiązania oraz przedstawiono ich uzasadnienie na tle dotychczas stosowanych w kraju sposobów określania mocy zapotrzebowanej w budynkach mieszkalnych.

Pobierz dokument

Rury i złączki miedziane. Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu. Wymogi prawne

Omówienie sposobów znakowania rur miedzianych

Pobierz dokument

Wpływ instalacji wodociągowych z miedzi na jakość wody

Oddziaływanie miedzi na jakość wody pitnej w instalacjach.

Pobierz dokument

Rynny dachowe z miedzi Materiał na sukces

Broszura przedstawia zalety rynien dachowych z miedzi.

Pobierz dokument

Zmniejszanie ryzyka infekcji w ośrodkach opieki zdrowotnej.

Broszura CDA 196/10 wchodzi w skład serii publikacji wydanych przez brytyjskie centrum zajmujące się promocją miedzi (CDA UK). Jej pełny tytuł brzmi “Zmniejszanie ryzyka infekcji w ośrodkach opieki zdrowotnej. Rola przeciwdrobnoustrojowej miedzi na powierzchniach dotykowych.”

Pobierz dokument

Rury i złączki miedziane w instalacjach gazowych

Broszura przedstawia ogólne informacje na temat zastosowania w Europie miedzianych rur i łączników w instalacjach gazowych.

Pobierz dokument

Zestawienie materiałów z miedzi użytych do budowy domu.

W niniejszym zestawieniu oszacowano ilość miedzi użytą w domu średniej wielkości (ok. 100 m2) do wykonania obróbek dachowych, systemu rynnowego, instalacji wody pitnej, ciepłej wody użytkowej, ogrzewania podłogowego oraz instalacji solarnej.

Pobierz dokument

Różnica kosztów wykonania instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej i ogrzewania podłogowego w domku jednorodzinnym w zależności od zastosowanych materiałów

Porównanie jakie wykonano dla konkretnego budynku jednorodzinnego o powierzchni 160 m2, w sposób widoczny wykazuje różnice w kosztach inwestycji, z rozbiciem na koszty zakupu samej rury, jak i elementów złącznych. Instalacje wykonywane z miedzi, oferując najwyższy standard techniczny, mogą konkurować w pełni z instalacjami wykonywanymi tworzyw sztucznych.

Pobierz dokument

Spojrzenie poza granice. Profil środowiskowy produkcji, eksploatacji i utylizacji produktów miedzianych

Broszura prezentuje wyniki analizy cyklu eksploatacyjnego LCA (Life Cycle Assessments) dla produkcji miedzi oraz głównych półproduktów miedzianych (rur, drutu i blachy).

Pobierz dokument

Stop zakażeniom HCAI

Śmiertelne zakażenia związane z opieką zdrowotną (HCAI) są głównym zagrożeniem w szpitalach europejskich, ponieważ bakterie rozwinęły odporność na wiele dzisiejszych antybiotyków. Dowiedz się czegoś więcej o dodatkowej linii obrony, która idzie dalej niż mycie rąk – o miedzi przeciwdrobnoustrojowej.

Pobierz dokument

Stopy Miedzi Przeciwdrobnoustrojowej Poradnik doboru

Publikacja jest przewodnikiem dla projektantów, producentów i osób opracowujących specyfikacje produktów przeznaczonych do zastosowania w placówkach służby zdrowia. Jednakże zawarte w niej informacje dotyczą również innych środowisk, w których higiena i rozprzestrzenianie się zakażeń są ważnym zagadnieniem. W przewodniku znajdują się przydatne informacje o najłatwiej dostępnych stopach miedzi, reprezentowanych przez różne rodziny stopów z podaniem ich składu oraz palety barw.

Pobierz dokument

12345...10...»»