Edukacja – materiały dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Edukacja

Zakładka “Edukacja” powstała z myślą o szerzeniu wiedzy z zakresu właściwości i zastosowań miedzi i jej stopów wśród młodzieży szkolnej. Mamy nadzieję, że darmowe materiały edukacyjne okażą się interesującym i pomocnym elementem zajęć, zarówno dla nauczycieli przedmiotów takich jak fizyka, chemia i biologia jak i dla ich uczniów.

Dostępne materiały

Materiały edukacyjne obejmują swym zakresem zagadnienia z wiedzy ogólnej, fizyki, chemii i biologii i są podzielone na trzy grupy wiekowe (podział odpowiada systemowi szkolnictwa sprzed reformy):

  • 11-14 lat (IV-VI klasa szkoły podstawowej)
  • 14-16 lat (VI-VIII klasa szkoły podstawowej)
  • 16-18 lat (szkoła ponadpodstawowa)

Są one dostępne w wersji elektronicznej tutaj. W przyszłości będzie także możliwość ich pobrania w postaci plików .pdf

Aktualnie na stronie opublikowany jest dział z zakresu fizyki i część działu poświęconego wiedzy ogólnej (w całości dostępny od końca stycznia). Natomiast materiały edukacyjne z dziedziny chemii i biologii będą kolejno dodawane, tak aby pod koniec marca komplet materiałów  był już dostępny na stronie.

Zachęcamy do korzystania z naszych materiałów edukacyjnych!

Jeśli chcieliby państwo podzielić się opinią na ich temat lub zgłosić jakąś uwagę, prosimy o kontakt mailowy na adres  biuro@instytutmiedzi.pl lub telefoniczny 71 78 12 502.