EEC Green – Copper Alliance przedstawi kluczowe znaczenie miedzi dla efektywności energetycznej

Już 3 grudnia Katowice staną się centrum dyskusji europejskich decydentów na temat zmian klimatu i energetyki. Obok COP24 odbędzie się również konferencja na temat innowacyjności w ochronie środowiska – EEC Green. Bernard Respaut, dyrektor zarządzający European Copper Institute (Copper Alliance), zaprezentuje tam m.in. kluczową rolę miedzi dla efektywności energetycznej.

Spotkanie EEC Green towarzyszyć będzie COP24, najważniejszej w ostatnich latach globalnej konferencji na rzecz ochrony klimatu. W obradach w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku weźmie udział ponad 30 tys. gości ze 196 państw.

Czego możemy się spodziewać po COP24?

Celem COP24  będzie “wypracowanie mechanizmów” redukcji emisji gazów cieplarnianych. – „Deklaracje ogólne o redukcji były, w 2015 roku na konferencji klimatycznej w Paryżu. Mówi się o porozumieniu paryskim, że wszystkie kraje zadeklarowały, że będą redukować emisję, tylko że bez konkretów” – powiedział Kowalczyk. – „W Katowicach chcemy wypracować mechanizmy oraz sposób rozliczenia, jak chcemy to redukować, jaką stosować metodologię liczenia tej emisji, jak chcemy zwiększyć pochłanianie” – zaznaczył minister cytowany przez portal.  COP24 to nie jedyne ważne spotkanie w Katowicach na początku grudnia.

EEC Green – istotny krok w stronę innowacyjności

Zaplanowana na 4 i 5 grudnia br. EEC Green zgromadzi ok. tysiąca osób – polityków, przedsiębiorców, szefów światowych korporacji, ekspertów czy dziennikarzy – tych, dla których zrównoważony rozwój to jedno z najważniejszych wyzwań naszych czasów. W tej debacie reprezentowane będą trzy strony: konsument, biznes i państwo (regulator). Poruszona zostanie  tematyka zrównoważonego rozwoju, skonfrontowana z  jej najważniejszymi aspektami: świadomością konsumentów, odpowiedzialnością przedsiębiorców i trafnością rozwiązań regulacyjnych.

Organizatorzy mają nadzieję, że Konferencja EEC Green „poszerzy obszar ważnej międzynarodowej debaty, której sceną będą Katowice, a jednocześnie sprowadzi wiele kwestii na poziom konkretnych rozwiązań, praktycznych scenariuszy i modeli czy żywych przykładów i doświadczeń”.

Podczas konferencji odbędą się liczne dyskusje, m.in. na temat zrównoważonego rozwoju, efektywnej energii, smart city i ekorozwozju, finansowania zrównoważonego rozwoju, sposobów rozwiązania kryzysu wodnego oraz gospodarki obiegu zamkniętego. Bernard Respaut, dyrektor zarządzający European Copper Institute (Copper Alliance) weźmie udział w dyskusji i zaprezentuje wpływ miedzi i jej rolę dla efektywności energetycznej.

Miedź będąc najlepszym przewodnikiem elektryczności i ciepła spośród metali technicznych w istotny sposób przyczynia się do poprawy efektywności energetycznej urządzeń elektrycznych i sprzętu gospodarstwa domowego, takich jak maszyny elektryczne, transformatory, klimatyzatory i pompy ciepła. Obniżenie zużycia energii w przeliczeniu na jednostkę produkcji zmniejsza z kolei emisję CO2 z elektrowni, wspomagając batalię przeciwko zmianie klimatu. Więcej na ten temat czytaj TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

EIM opublikował także badanie opinii publicznej przeprowadzonego przez SW Reserach dot. oczekiwań Polaków związanych z energią elektryczną.