Już wkrótce ogłoszenie rankingu szpitali

W czwartek 14 grudnia br. opublikowane zostaną wyniki tegorocznej edycji ogólnokrajowego rankingu Bezpieczny Szpital. Podsumowaniem całej akcji Bezpieczny Szpital Przyszłości będzie uroczysta gala, w której uczestniczyć będą także przedstawiciele Europejskiego Instytutu Miedzi, partnera merytorycznego wydarzenia.

Akcja Bezpieczny Szpital Przyszłości promuje bezpieczeństwo w szpitalach prywatnych i publicznych poprzez edukację personelu oraz dostarczanie wiedzy na temat przeciwdziałania zdarzeniom niepożądanym czy zmian w prawie. Jej pierwszą częścią były konferencje regionalne w największych miastach Polski, teraz nadszedł czas na ogłoszenie wyników ogólnokrajowego Rankingu Szpitali, przygotowywanego przez dziennik Rzeczpospolita. Za profesjonalną i merytoryczną ocenę placówek odpowiada Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) – centralna jednostka resortu zdrowia.

Ranking prezentuje najlepsze placówki w kraju, które spełniają wiele zróżnicowanych wytycznych, w tym m.in. skuteczność leczenia, jakość obsługi i komfort pobytu pacjentów. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 14 grudnia w Hotelu Golden Tulip w Warszawie. Wśród zaproszonych gości pojawią się nie tylko dyrektorzy nagrodzonych szpitali, ale także przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz CMJ, a także partnerów akcji. Jednym z nich jest Europejski Instytut Miedzi, którego obecność związana jest m.in. z tematyką przeciwdziałania zakażeniom szpitalnym i nowymi zapisami standardów akredytacyjnych dla placówek służby zdrowia.
Gościem specjalnym Gali, zaproszonym przez Instytut będzie prof. Bill Keevil z Uniwersytetu w Southampton, naukowiec od wielu lat zajmujący się tematyką skuteczności miedzi i jej stopów w zwalczaniu patogenów szpitalnych.