Miedź w architekturze ‒ otwarte seminarium w Łodzi

 

 

                                                                         Hydropolis (fot. Michał Łagoda)

„Miedź w architekturze”, to tytuł otwartego seminarium, które odbędzie się 18 października 2018 r. w Łodzi. Podczas spotkania, prowadzonego przez uznanych architektów, zostaną zaprezentowane różnorodne formy i nowoczesne zastosowania w budownictwie metalu, który towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Organizatorem wydarzenia jest Europejski Instytut Miedzi. Udział jest bezpłatny, liczba miejsce jednak ograniczona. 

Seminarium „Miedź w architekturze” poprowadzą utytułowani architekci: prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz, Maksymilian Majoch, Mieczysław Bielawski oraz dipl. ing. architect Herbert Mock.

Celem spotkania jest przybliżenie architektom oraz miłośnikom designu nowoczesnych zastosowań tego wyjątkowego metalu w budownictwie mieszkaniowym oraz obiektów użyteczności publicznej. Podczas wystąpień ekspertów będą omawiane m.in. takie wyjątkowe projekty, jak Hydropolis. To unikatowe w skali światowej muzeum wody powstało w zabytkowym budynku, należącym do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodnego i Kanalizacyjnego we Wrocławiu. Większość elewacji zewnętrznych tej niezwykłej konstrukcji pokryto blachą miedzianą pełną oraz perforowaną o kolorze klasycznym. Metal jest obecny również we wnętrzach, dopełniając koncepcyjnie całość konstrukcji. Wśród prezentowanych projektów znajdą się również m.in.            budynki Wydziału Fizyki, Wydziału Neofilologii, Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego czy warszawskiego Ratusz Wilanów. Nie zabraknie także przykładów światowych realizacji, takich jak  De Young Museum w San Francisco, Budynek Delegatury Unii Europejskiej w Tokio czy Ambasada Austrii w Berlinie.

                                                 Ratusz Wilanów (fot. Kuryłowicz & Associates)

Pragniemy zachęcać coraz szersze grono osób do badania unikatowych właściwości miedzi oraz do czynnego ich wykorzystania. Ten wyjątkowy metal jest szeroko stosowana nie tylko w architekturze, a tle także we wzornictwie przemysłowym, w energetyce czy medycynie – komentuje Michał Ramczykowski, szef Europejskiego Instytutu Miedzi.

Warsztaty „Miedź w architekturze” odbędą się w Łodzi 18 października 2018 r. w Hotelu Andel’s, przy ul. Ogrodowej 17. Początek spotkanie o godz. 10:00. Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia na seminarium należy kierować na adres e-mail: zaproszenie@meetingfactory.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Komunikat do pobrania