Miedź i innowacje

Miedź i innowacje

Miedź oferuje we współczesnym życiu sprawdzoną wartość dodaną w szerokim spektrum zastosowań i sposobów jej wykorzystania, np. zapewniając bezpieczną dostawę energii elektrycznej i zaopatrzenie w wodę, eliminując szkodliwe, niebezpieczne dla zdrowia bakterie i umożliwiając ciągły rozwój urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Ciągła kontynuacja przez przemysł miedziowy badań naukowych i prób nowych koncepcji zapewnia stały dopływ innowacji, które mogą całkowicie przekształcić sposoby, w jaki produkty są wytwarzane i jak działają. Innowacje te mogą zwiększyć opłacalność procesów lub minimalizować ich oddziaływanie na środowisko, obniżać zużycie energii lub doskonalić projektowanie. Osiągnięcie tych celów zależy tylko od doskonałych parametrów jakościowych miedzi. Innowacje oparte na miedzi i jej stopach są wprowadzane w wielu gałęziach przemysłu dalszej fazy produkcji i pomagają graczom w tych sektorach w projektowaniu i wytwarzaniu nowych produktów i dostarczaniu usług, które usprawniają nasze codzienne życie.

Innowacje wymagają wszechstronnego materiału o wysokich parametrach jakościowych

Zastosowanie szeregu zróżnicowanych metali (w postaci elementów stopowych) radykalnie poszerza asortyment materiałowy dostępny dla kolejnych ogniw tworzących łańcuch wartości. Europejski przemysł miedziowy ściśle współpracuje ze swoimi klientami nad rozwojem zastosowań, które przyczynią się do powstania nowych produktów i usług usprawniających nasze codzienne życie. Miedź może być wielokrotnie przetwarzana bez utraty swoich właściwości i parametrów jakościowych; jest przez to jednym z najważniejszych i najbardziej wszechstronnych materiałów zajmujących miejsce w samym centrum rozwoju gospodarczego i ludzkiej egzystencji.