Piękna ochrona w domu i przestrzeniach publicznych

Elegancki wygląd, walory estetyczne, a przy okazji również dbałość o ograniczanie przenoszenia bakterii i drobnoustrojów – na rynku pojawiła się seria osprzętu elektrycznego wykorzystująca zalety miedzi przeciwdrobnoustrojowej i jej stopów.
Osprzęt elektryczny, czyli włączniki światła, kontakty i gniazdka, to jeden z elementów wnętrz, z którego przez cały dzień korzysta wiele osób zarówno w przestrzeni publicznej (takiej jak np. biura czy przychodnie), jak również w domowym zaciszu. Firma Ospel w swojej serii SONATA Nowe Srebro postawiła nie tylko na estetykę i funkcjonalność łączników i gniazd elektrycznych, ale i na ich walory prozdrowotne. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zalet miedzi i jej stopów. Materiały te wykazują niezwykle skuteczne i ciągłe właściwości przeciwdrobnoustrojowe, co potwierdzają badania, są więc doskonałym uzupełnieniem codziennej dbałości o higienę naszego otoczenia. Produkty z serii SONATA Nowe Srebro produkowane są ze stopu miedzi z niklem i cynkiem, czyli z tzw. „nowego srebra”. Pozwalają eliminować drobnoustroje z dotykanej powierzchni, a dodatek niklu sprawia, że są jednocześnie odporne na przebarwienia i utlenianie powierzchni. Srebrzystobiały połysk niklu nadaje im elegancki, wyrafinowany wygląd oraz zapewnia wysokie walory estetyczne.

Produkty wchodzące w skład serii SONATA Nowe Srebro mogą być z powodzeniem stosowane w mieszkaniach prywatnych, ale także w miejscach, w których przebywa dużo ludzi, m.in. szkołach, biurowcach, centrach handlowych czy innych budynkach użyteczności publicznej. Firma Ospel uwzględniła w niej wiele niezbędnych elementów, takich jak np. łączniki z podświetleniem, ściemniacz, gniazda wtyczkowe, antenowe, komputerowe i telefoniczne. Dzięki zastosowanym materiałom i właściwościom miedzi przeciwdrobnoustrojowej dbanie o higienę weszło na nowy poziom, łatwiej jest także redukować liczbę zakażeń, a przez to dbać o zdrowie nas wszystkich.

Więcej informacji o przeciwdrobnoustrojowych właściwościach miedzi
Artykuł – SONATA Nowe Srebro – Przełącz się na bezpieczeństwo