Polskie projekty na prestiżowym Milan Design Week

Polskie studio Zieta Prozessdesign zaprezentuje swoje projekty podczas tegorocznego Milan Design Week – największych i najbardziej prestiżowych na świecie targów mebli i wyposażenia wnętrz. Partner Europejskiego Instytutu Miedzi pokaże m.in. słynne stołki PLOPP i krzesła Chippensteel 0.5 wykonane z miedzi w technologii FiDU.

Targi meblarskie Salone del Mobile Milano i Mediolański Tydzień Projektowy (12 – 17 kwietnia 2016) stanowią dla przedstawicieli z branży wzornictwa oraz miłośników stylistyki i designu z całego świata obowiązkowy punkt na mapie. To dziesiątki wystaw i tysiące pokazywanych produktów. Milan Design Week poszerza perspektywę, inspiruje, gromadzi w jednym miejscu najlepsze i najbardziej innowacyjne trendy, które już wkrótce mają szansę zagościć w codziennej przestrzeni. Tegoroczna jubileuszowa 55. edycja to ponad 2300 wystawców prezentujących się na 207 tys. mkw. powierzchni, a organizatorzy przewidują ponad 30 tys. zwiedzających w sam tylko wystawowy weekend.

Wśród firm prezentujących się na Milan Design Week 2016 pojawi się również studio Zieta Prozessdesign, założone przez znanego polskiego projektanta Oskara Ziętę. Studio tworzy multidyscyplinarny, doświadczony zespół skupiony wokół projektowania nowoczesnych procesów produkcyjnych oraz innowacyjnych technologii, kierujący się hasłem „All you need is less”. Ponadczasowe produkty powstają w ramach trzech technologii: Pakiet w mądry sposób wykorzystuje materiał drewnopochodny – sklejkę, tworząc serię mobilnych produktów; 3+ to system stabilizujący cienkie i lekkie arkusze blachy za pomocą serii funkcjonalnych otworów, dzięki którym możemy bawić się systemem jak klockami; natomiast obiekty wykonane w technologii FiDU formują się w procesie kontrolowanej deformacji czy też „nadmuchiwania” blachy, w tym także miedzianej.

W FiDU tworzone są ikony współczesnego dizajnu i niepowtarzalne kolekcje meblowe, takie jak np. krzesło Chippensteel 0.5 i stołek PLOPP, który zdobył wiele prestiżowych nagród – w tym Red Dot Design Award 2008, German Design Council Award 2008 i Forum AID Award 2009.

Artykuł do pobrania