Zaproszenie na Targi Salmed 2016

okazji zbliżających się największych w Polsce targów sprzętu medycznego SALMED 2016 bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia stoiska Europejskiego Instytutu Miedzi, które będzie częścią przestrzeni wystawienniczej naszych partnerów: firm Inmed – Karczewscy Sp. z o.o. oraz Block a.s. Będzie to unikalna okazja do obejrzenia prototypu pierwszej na świecie sali operacyjnej wyposażonej w elementy z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+.

Misją Europejskiego Instytutu Miedzi jest poszerzanie świadomości społeczeństwa w zakresie korzyści wynikających ze stosowania miedzi, a w szczególności jej pozytywnego wpływu na środowisko naturalne i zdrowie człowieka. Dlatego cieszymy się bardzo, że podczas tak prestiżowego wydarzenia, jakim jest SALMED 2016, możliwe będzie praktyczne przybliżenie właściwości miedzi Cu+, niezwykle skutecznej w redukowaniu zakażeń drobnoustrojami chorobotwórczymi. To jedyna przeciwdrobnoustrojowa powierzchnia dotykowa zarejestrowana przez Amerykańską Agencję ds. Ochrony Środowiska jako materiał zabijający 99,9% bakterii w ciągu dwóch godzin od wystawienia na ich działanie. Na stoisku przygotowanym wspólnie z naszymi partnerami przedstawimy specjalistom i osobom związanym z opieką zdrowotną pierwszą na świecie salę operacyjną, w której elementy dotykowe (uchwyty, włączniki światła, wtyki do gazów medycznych itp.) wykonane zostały z miedzi Cu+. Pojawi się również innowacyjny, zupełnie nowatorski panel ścienny, zaprojektowany i zrealizowany z wykorzystaniem miedzi przeciwdrobnoustrojowej.

Mam szczerą nadzieję, że zechcą Państwo przyjąć nasze zaproszenie i odwiedzą wspólne stoisko Instytutu oraz naszych partnerów podczas tegorocznych targów SALMED 2016. Zachęcamy do odwiedzenia nas w dniach 12–14 kwietnia br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, pawilon 7A, stoisko nr 36.